Wiadomości

news-jpg-xs

DailyWeb.pl - codziennie o sieci zaprezentował ciekawą informację o tym ,że Joint Photographic Experts Group zaprezentowało kilka dni temu nowy format kompresji obrazu. JPEG XS ma ładować obraz znacznie szybciej, zużywając przy tym mniej energii niż jego poprzednik. Ma to być odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie strumieniowania materiałów poprzez Wi-Fi i nadchodzące sieci 5G.

W myśl zasady, że multimedialne grafiki przestają być zarezerwowane wyłącznie dla monitorów komputerów, Joint Photographic Experts Group przedstawiło nowy format kompresji obrazu na miarę najnowszej technologii. JPEG XS, bo o nim mowa, został przygotowany z myślą o zastosowaniu w technologiach VR i AR, a także dronach i autonomicznych samochodach. Jego wprowadzenie ma być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie strumieniowania materiałów poprzez sieci Wi-Fi i 5G. Formatem już teraz zainteresowana jest Europejska Agencja Kosmiczna, która chce go wykorzystać przy strumieniowaniu materiałów rejestrowanych przez jej sondy.

JPEG XS jest standardem udostępnionym na zasadach open source. Używa uniwersalnych formatów HDR do kodowania. Standard nie został jednak jeszcze oficjalnie zatwierdzony i czeka na aprobatę. To powinno nastąpić w niedługim czasie, ale zainteresowanych nowym formatem zaczyna przybywać.

Źródło: DailyWeb.pl - codziennie o sieci

 

rynek-reklamy-w-polsce

Rynek reklamowy w Polsce urośnie w 2018 roku o 2,3% - informuje o tym serwis Marketing przy kawie. Wartość inwestycji w reklamę wyniesie na koniec roku 7,231 mld zł netto − prognozuje agencja mediowa Zenith. Wyższe są także prognozy wzrostu dla globalnego rynku reklamowego. Wzrośnie on o 4,6%, osiągając na koniec roku wartość 579 mld dol. netto.

Pierwsze miesiące tego roku przyniosły poprawę nastrojów konsumenckich. Polacy z optymizmem myślą o własnej przyszłości finansowej. Pozytywnie oceniają też sytuację ekonomiczną w kraju. Podobne nastroje towarzyszą reklamodawcom. Dowodzi tego choćby rekordowy popyt na czas reklamowy w telewizji w styczniu i lutym. Jak zauważa Anna Bartoszewska, dyrektor generalna Zenith, w tym roku siłą napędową rynku reklamowego będą największe wydarzenia sportowe: igrzyska olimpijskie w Pjongczangu i mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji.

Źródło: Marketing przy kawie

 

Facebook-Messenger-news

Jak można przeczytać w ostatnich wpisach na SOCIALPRESS.pl specjaliści Facebooka mają świadomość tego, że Messenger jest obecnie wykorzystywany w budowaniu lepszych doświadczeń w obsłudze klienta. Aby usprawnić interakcje z odbiorcami, pomóc firmom dotrzeć w angażujący sposób do klientów i udoskonalić sposób przesyłania wiadomości, opracowano nowe rozwiązanie. Jakie? Customer Chat, czyli nowa wtyczka od Facebooka może przenieść Twoją komunikację z klientem na nowym poziom.

Blog z informacjami na temat Messengera informuje o stworzeniu specjalnej wtyczki dla komunikatora, którą zamieścimy na stronie internetowej. Dzięki niej użytkownicy będą mogli rozmawiać z przedstawicielem marki zarówno w aplikacji Messenger, jak i na własnej stronie www, przechodząc pomiędzy nimi płynnie i nie tracąc przy tym historii oraz kontekstu rozmowy. Pozwoli to firmom i klientom na kontynuowanie rozmowy w dowolnym miejscu i czasie. Obecnie jest ona testowana przez zamkniętą grupę osób.

Poza rozszerzeniem możliwości rozmów na wielu płaszczyznach wtyczka posiada również inne funkcje charakterystyczne dla Messengera takie jak multimedia, NLP czy płatności. Przedstawiciele serwisu zapewniają jednak, że będą pojawiały się nowe funkcje i rozszerzenia komunikatora.

Źródło: SOCIALPRESS.pl

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Napisz do Nas

captcha
Przeładuj

Zamów FOTO KSIĄŻKĘ

home-fotoalbum

FOTOALBUM to idealny produkt który można wykorzystać na wiele ciekawych sposobów.

EGD DESIGN swoim klientom oferuje możliwość samodzielnego przygotowania FOTOALBUMU. Każdy z klientów otrzymuje dostęp do specjalnie przygotowanego programu, w którym może samodzielnie zaprojektować album. My natomiast zadbamy o jego wykończenie i przygotowanie.

więcej ...

Pracuj z nami

home-pracuj-z-nami

Jeżeli twoja głową jest nabrzmiała od genialnych pomysłów a kreatywność nie pozwala ci spać po nocach, to zapraszamy do kontaktu z nami! Poszukujemy osób, które swoją osobowością, doświadczeniem oraz wiedzą wzbogacą nasz zespół w prowadzonych działaniach. Z naszej strony gwarantujemy pracę w miłej atmosferze w grupie młodych i dynamicznych ludzi. Zapewniamy udział przy ciekawych projektach marketingowych i możliwość rozwoju zawodowego.

więcej ...

  • ul. Serbinowska 1a, 62-800 Kalisz
  • tel. kom. 791 474 828
  • tel. 62 / 753 60 30
  • fax 62 / 767 15 59
  • www.egddesign.com